DORADZTWO ENERGETYCZNE I EKOLOGICZNE

Nasz zespół podczas współpracy z Klientami dokonuje ciągłej analizy obowiązujących umów oraz modelu zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego. Pokazujemy jak można to robić inaczej, przy zachowaniu elementów, które są kluczowe z punktu widzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej przy zachowaniu efektywności kosztowej.

Nasi doradcy wspierani przez kancelarię prawną przygotowują analizy najbardziej aktualnych zagadnień z obszaru rynku gazu i energii. Zakres naszych kompetencji obejmuje zarówno wsparcie przy negocjacjach zapisów umów ze sprzedawcami jak i doradztwo dla przedsiębiorstw planujących rozpocząć swoją aktywność na polskim rynku gazu lub energii.

Nasze doświadczenia obejmują wsparcie m.in. w takich obszarach jak:

 • Negocjacje zapisów umów zarówno na rynku detalicznym jak i hurtowym
 • Przygotowanie wniosków koncesyjnych
 • Proces taryfikacji sprzedaży paliwa gazowego
 • Podpisania generalnych umów dystrybucyjnych i umowy przesyłowej

Jesteśmy przekonani, że zakup energii i gazu w oparciu o model aktywnego zarządzania portfelem w kontrakcie indeksowanym do notowań giełdowych jest rozwiązaniem optymalnym dla większości naszych stałych Klientów. Wymaga jednak najwięcej kompetencji w ocenie bieżącej sytuacji na rynku hurtowym, wiedzy na temat zarządzania ryzykiem, oraz ciągłej kontroli pozycji. Przygotowujemy indywidualnie przygotowane algorytmy współpracy, wypracowujemy strategię kontraktacji uwzględniającą awersję na ryzyko, a następnie znajdujemy wariant współpracy, który umożliwi realizację w sposób najbardziej konkurencyjny.

A może kontrahent zagraniczny wymaga od Ciebie informacji związanych ze śladem węglowym Twojej firmy?

Dla takich firm, jak Twoja, świadczymy usługę obliczenia śladu węglowego firmy/produktu, a także zarządzania jego redukcją.

Dlaczego warto to zrobić?

 1. W ten sposób Twoja firma może zbudować wizerunek organizacji przyjaznej środowisku i zdobyć przychylność potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych.
 2. Coraz więcej firm (zwłaszcza zagranicznych) wymaga od swoich dostawców przedstawienia śladu węglowego - bez takiej informacji zdobycie nowych rynków jest trudniejsze.
 3. Przewiduje się wprowadzenie prawnego obowiązku obliczania śladu przez firmy - bądź dobrze przygotowany na taką sytuację.

Co konkretnie wykonujemy w ramach usługi?

 • Obliczamy ślad węglowy firmy lub produktu
 • Szkolimy pracowników
 • Wdrażamy narzędzia do samodzielnego obliczania śladu węglowego
 • Pomagamy w przygotowaniu ankiety CDP
 • Udzielamy konsultacji klientowiMożesz nam zaufać - jesteśmy ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej, rynku surowców i europejskich hurtowych rynków energii.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z nami: kontakt@onergy.pl